Moskva: Moderní metropole Evropy

Moskva: Moderní metropole Evropy

Zavítejte při svých cestovatelských toulkách do Moskvy. Užijete si skvělý pobyt a budete žasnout nad ruským velikášstvím, bohatstvím i chudobou. Přesně to jsou tři tváře města, které má za sebou bouřlivou a dlouhou historii a jehož kořeny sahají až do 12 století.

moscow

Pokud se rozhodnete navštívit město, které dostalo svůj název podle řeky, která osadou protékala, nejlepší a nejpohodlnější způsob dopravy je určitě ta letecká. Levné letenky praha moskva se vám mimo hlavní turistickou sezónu podaří sehnat poměrně jednoduše, ale ujistěte se, že máte vhodné oblečení. Moskva je někdy ohledně počasí dost nevyzpytatelná.

moscow1

Počasí

Zima přichází poměrně náhle, a to v období od začátku do poloviny listopadu. Ve městě je tak poměrně chladno až do konce března a někdy je studený i duben. Během zimy přichází ve vlnách, které trvají několik dnů, velice silné mrazy a teplota velmi často klesá pod -20 °C. Někdy se ani na této hranici nezastaví. Zimní mrazivá sevření jsou občas nahrazena krátkodobou oblevou, kdy může být i 5 °C nad nulou. Jaro a podzim jsou velmi krátké. Léto tak přichází někdy i v dubnu, ale většinou se v červnu zase ochladí, aby se teplo opět mohlo vrátit v plné síle. Nejnižší teplota byla naměřena v roce 1940 a teploměr klesl až na -42,1 °C. Byla to největší zima za posledních 130 let. Naopak teplo se naměřilo extrémní v roce 2010 v červenci, kdy se město rozpálilo na +39 °C.

O městě

V hlavním městě potkáte přes 90 % rodilých Rusů, zbytek obyvatel tvoří Ukrajinci, Tataři a Arméni.

Moskva je ale také plná cizinců, kteří sem jezdí nejen na dovolenou, ale také hodně za obchodem. Všechny země bývalého východního bloku zde mají trvalé obchodní vazby, a i zbytek Evropy se snaží proniknout na ruský trh. Ten je velký a zájem je obrovský. Výhodou obchodníků z východu je ještě dobrá znalost jazyka, což určitě udělá dojem.

5/5 - (3 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup