Benátky jsou už dlouhá léta turistickým lákadlem na severu Itálie

Benátky jsou už dlouhá léta turistickým lákadlem na severu Itálie

Dovolená, která nebude znamenat dlouhé cesty letadlem? Ale jistě, k moři se můžete vypravit i do severní části Itálie. Místo, kde byl doma i slovutný Giacomo Casanova vás totiž zve k odpočinkovým dnům, na které budete rádi vzpomínat. Benátský region nabídne řadu pěkných letovisek, kde je slunečné počasí prakticky po celé léto. Objevovat dějiny antické civilizace nebo lenošit ve vlnách? Nabízí se vodní sporty, opalování, ale i odpočinek pod slunečníkem. A jako by toho nebylo málo, podmořský svět v akváriích je připraven, aby pobavil vás i dětský doprovod.

caorle

Caorle přivítá mnoho českých turistů

V této destinaci často uslyšíte češtinu a není divu. Výlet na pár dnů, který je ekonomický a současně i velmi zábavný, tomu neodolá žádná rodina. V Caorle je katedrála svatého Štěpána z jedenáctého století s téměř padesátimetrovou věží, ale také perfektní zázemí pro vodní sporty i cykloturistiku. Pláž plná jemného písku a lenošení? Ale jistě, sedmdesát kilometrů od Benátek na vás čeká spoustu báječných chvilek. Není divu, že se právě zde líbilo v předválečné době už i Ernestu Hemingwayovi. Vodní park, zelené plochy, spoustu bazénů a pěší zóny, kde si užívají návštěvníci dlouhé procházky. A jako bonus máte v místních restauracích i čerstvé úlovky, protože rybáři se činí každý den! Takové cestování zní velice dobře, že?

benátky

Navštívíte i Benátky? Byla by škoda to neudělat, když už strávíte pár dní v tomto krásném regionu. Poznat, odkud se vládlo vlnám ve Středozemním moři a vidět romantickou atmosféru města na vodě, takový scénář zní jistě zajímavě. Pohled z věže baziliky svatého Marka nabídne rozhled na širý kraj, budete si moci užít benátský svět z velké výšky. Projížďka na gondole patří k nezapomenutelným zážitkům, i když většina turistů kvůli ceně z vyšší kategorie ocení pro výlety spíše vaporetto neboli říční parník. Až pětadvacet milionů turistů ročně, když se sezona skutečně vydaří, takové umí být město na krásné laguně.