Elektronické čtečky knih a jejich výhody

Elektronické čtečky knih a jejich výhody

Elektronická kniha je vlastně ekvivalent knihy vytištěné, akorát ve formě počítačového souboru. V době rozvoje elektroniky se na trhu objevilo několik prodejců čteček elektronických knih, přičemž většina těchto modelů má společné rysy – jsou v malém formátu, lehké a mají dlouhou výdrž baterie. Proč si vybrat čtečku knih místo klasických tištěných?
příběh o psovi
1.      Můžete u sebe mít celou knihovnu
Už jste si s sebou někdy do kabelky vzali celou knihovnu? S elektronickou čtečkou knih se vám to může bez problémů splnit. Čtečky elektronických knih mají totiž poměrně velkou paměť, takže pojmou velké množství knih v počítačových formátech.
2.      Formát vhodný do kabelky
Kniha pod 500 stránek není pro vás? Pokud rádi čtete knihy čítající až tisíc stran, určitě uvítáte, když ji zabalíte do formátu, který se vám nejen pohodlně vleze do tašky ale také vám ani neutrhne rameno. Rozměry čteček jsou ve většině případů vážně komfortní a váha se často pohybuje kolem 200 – 300g. Jediná nevýhoda je, že třeba knihou To od Stephena Kinga v kabelce případného zloděje dokážete velice rychle odradit, čtečka vám tuto službu nepřinese.
kindle amazon
3.      Dlouhá výdrž baterie
Některé typy čteček elektronických knih mají výdrž baterie i měsíc, nemusíte se tedy bát, že by se vám čtečka po cestě vybila. Nenechá vás ve štychu.
4.      Možnost úpravy textu
Výhodou čteček je, že pokud nemáte dokument vzniklý oskenováním, můžete v textu upravovat velikost písmen, upravit si kontrast, či si do textu dát záložku a později se na místo vrátit.
5.      Další funkce čteček knih, které se vám mohou hodit
Nasvícení displeje vás zachrání i v tom nejtemnějším koutě, kde najdete klid ke čtení. Většina knih již umožňuje připojení k WI-FI , čímž můžete nahrát knihy do čtečky třeba přímo z emailu.  Další výhodnou funkcí je třeba označování textu, které se dá samozřejmě opět zrušit. Čtečka knih vám tak pomůže i při studování textů. Některé knihy obsahují navíc i slovníky, takže pokud nějakému slovu nerozumíte, můžete si je velice rychle vyhledat.