Jak vybrat správný altán

Jak vybrat správný altán


Jednou z věcí, které chceme na zahradě mít, je stinný koutek, kam po část dne, především pak odpoledne, nesvítí Slunce. Ten se totiž může stát v horkém letním dni neocenitelným, a často to může být jediná možnost, jak můžeme strávit odpoledne venku. Nehledě na to, že posedět si takto v přírodě je rozhodně příjemné.

Nejčastějším způsobem, jak tento stinný koutek vytvoříme, je altán pergoly-trutnov.cz. Jedná se o stavbu, kdy jsou stěny volné a na čtyřech sloupech najdeme jen střechu. Jsou mnohem účinnější, než stromy, protože právě střechou neproniknou Sluneční paprsky, na rozdíl od mezery mezi listy. Je tedy jasné, že se jedná o dobrou investici. Problém je, že si to uvědomují i obchodníci, a tak je nabídka velmi široká. Jak se v ní vyznat?

altan5

V první řadě je potřeba si ujasnit, jaké požadavky vlastně máme. Tím základním je, zda chceme mít onen altán napevno zabudovaný do země, nebo zda chceme mít možnost jej kdykoliv přemístit, případně jej složit a schovat.

Nutné je také uvážit velikost prostoru, který máme k dispozici, případně kam jej chceme umístit. Podle toho vybereme takový, který se tam pohodlně vejde, aniž by nám překážel v pohybu. To je důležitější, než si lidé myslí, zvláště u toho, který plánujeme napevno zabudovat.

Důležitý je pak také materiál, ze kterého bude vytvořen. Ten by měl celý prostor vhodně doplňovat. Pokud tam například máme dřevěnou chatu, nebude beton nejspíš nejlepším řešením. Samozřejmě, pokud chceme přenosný typ, pak tento problém nemáme – zde se jedná o nejčastěji kovovou konstrukci, přes kterou se přehodí plachta.

altan6

Samozřejmě se to může zdát zbytečné, uvažovat tohle všechno. Věřte ale, že se vám to rozhodně vyplatí. Altánek vám totiž bude prokazovat službu po mnoho dalších let, je tedy dobré vybrat takový, se kterým budete na sto procent spokojeni. Pak si totiž odpočinek na zahradě skutečně užijete.