Jak vyzdobit a zkrášlit betonový plot dřevem

Jak vyzdobit a zkrášlit betonový plot dřevem


Beton a dřevo, hodí se to vůbec k sobě? Tuto otázku si kladou lidé, kteří uvažují o betonovém oplocení, a rádi by se také ohlíželi na estetické hledisko. Samotný betonový plot nevypadá špatně, pokud si zvolíte vhodný povrchový dekor a barvu, zajímavé řešení je například šachovnice, kdy se střídají mezi sebou dvě kontrastní barvy panelů, ovšem beton s dřevem přece jen působí útulněji a navozuje příjemnější atmosféru, což je zejména v prostředí rodinných domů a rekreačních nemovitostí zásadní.

rostliny na plotě

Betonový sokl a dřevěná nástavba – velmi obvyklým řešením betonových plotů jsou základní sokly z jedné nebo častěji ze dvou řad betonových desek, s horní částí vyplněnou dřevěnými latěmi. Jestliže to chcete realizovat v tomto duchu, měli byste být velmi důslední ve výběru barvy dřeva v souladu s barvou plotu, respektive sloupků a spodního soklu.

betonový plot

Dřevo v podobě truhlíků s květinami betonový plot se dřevem, to je také oplocení vyzdobené květinami v dřevěných truhlících a květináčích. Dřevo se k plotu hodí v jakékoli povrchové úpravě, ovšem nemělo by barevně s oplocením splývat, ale spíše kontrastovat. Kontrastní barvy vytváří zajímavý vzhledový prvek, na takové řešení se vždy zaměří pozornost mezi prvními momenty a je-li plot úměrně vysoký (nepříliš vysoký ani nízký), je-li květinová výzdoba dostatečně bohatá, může toto celé zákoutí vytvářet zajímavé prostředí v okrasné i užitkové části zahrady.

Dřevěné lavice a stoly – k oplocení z betonu lze přistavit dřevěný zahradní nábytek, bude to opět vypadat zajímavě, jestliže bude plot barevně kontrastovat. Vhodné kombinace jsou například červeno hnědá barva dřeva (odstín třešeň nebo olše) a okrový nebo lehce krémový plot. Plot lze také přistavět k pergole a vytvořit zákoutí s posezením, doplněné okrasnými jehličnany, skalničkami nebo pnoucími muškáty, břečťanem nebo přísavníkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup