Kam za kulturou ze o prázdninách?

Kam za kulturou ze o prázdninách?

Mezi nejpříjemnější kulturní zážitky letošních prázdnin patří pro skupinku přátel, studentů střední školy, týden strávený v hlavním městě. Naplněný mnoha zážitky, které rozšířily jejich znalosti historie naší vlasti. Faktem, že do mnoha památek je i během léta vstup volný, je obzvláště pro mladé lidi více než příjemné. A umožní nahlédnout během sedmi dnů do mnoha význačných prostor.

Hradčany

První kroky skupiny studentů nevedou nikam jinam, než na Hradčany. Místa, které dodnes přitahuje pro svou krásu turisty ze všech končin světa. Po průchodu nádvořími Pražského hradu je první zastávkou Katedrála svatého Víta. Přestože je volný vstup umožněn jenom do její přední, novogotické části, určitě je zájem přátel uspokojen. Hned při vstupu se ozvou varhany, které celý vjem z tohoto duchovního prostředí umocní. Krása tu dýchá ze všech předmětů. Jak soch, tak i obrazů. Rovněž vstup do kostela, ve kterém je možné si prohlédnout Pražské Jezulátko není zpoplatněn. Což všichni přivítají.  Do přilehlé Zlaté uličky je od osmnácté hodiny volný vstup a tak podvečer skupinka tráví v půvabném prostředí časů minulých. Se všemi atributy, připomínající staré časy. Stejně jako ve Valdštejnském paláci. Ve kterém je k vidění obrazová expozice mistrovských děl malířských mistrů. 

Botanická zahrada

Vstupenky není potřeba kupovat ani při návštěvě zahrad Černinského paláce, Botanické zahrady Univerzity Karlovy či Botanické zahrady v Tróji. Všechny prohlídky stojí za to. Nejen z pohledu estetického. Ale studenti se toho taky hodně dozví o fauně a flóře. Galeriií s volným vstupem je rovněž dostatek. Ať už je to Galerie v Main Point v Karlíně, Galerie Jiří Švestka, Sál architektů na Staroměstské radnici a pokud studentům bude štěstí přát, volný vstup je v určených dnech i do Národní galerie. Armádní muzeum zve k prohlídce po celý rok zdarma. Zájemci o toto odvětví ho najdou na Žižkově. V Podolské vodárně lze navštívit Muzeum Pražského vodárenství. S volným vstupem. Ovšem s nutností se předem objednat na uvedeném telefonním čísle. Rovněž do Technického a dokumentačního muzea PRE je potřeba dopředu domluvit rezervaci. Vzhledem k velkému zájmu je totéž nutné udělat před návštěvou stálé expozice ČNB Lidé a peníze. Rovněž do Leteckého muzea Kbely je po celý rok vstup volný. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup