Materiál, který rozvíjí fantazii

Materiál, který rozvíjí fantazii

Ženy mají většinou jednu zajímavou a rozhodně užitečnou vlastnost. Dokáží zužitkovat doslova vše, co jim přijde pod ruku. Zejména v dobách dřívějších, v chudých rodinách, se žena musela snažit hospodařit tak, aby rodina nestrádala. Proto bylo vynalezeno takzvané plstění.

pokrývky hlavy

§ Šikovné ruce dokázaly spojit například zvířecí chlupy do pevného materiálu, ze kterého se daly ušít různé zimní kabáty a jiné součásti oblečení.

Plsť se natolik rozšířila a stala se natolik oblíbenou, že se z ní začaly později vyrábět módní klobouky a další doplňky. Tento materiál nezanikl ani dnes.

§ Oděvy se vyrábějí nadále, klobouky se také tohoto materiálu nevzdaly a přidaly se hračky a interiérové dekorace.
stojánek na vejce

Dnes se využívá především ovčí vlna, která má tu vlastnost, že za určitých podmínek plstnatí. Což znamená, že se jednotlivá vlákna mezi sebou propletou tak, až vznikne pevná hmota, která dobře drží svůj tvar. A pak už záleží jen na fantazii a šikovnosti rukou. Jestliže máte od obojího trochu, pak není problém objednat si kvalitní ovčí rouno, pomůcky k plstění a pustit se do díla.

§ Ovčí rouno se prodává v několika variantách.

§ Ovčí rouno

– přírodní

– jednobarevné

– melírované.

Filcové polotovary pro naše nejmenší

K nezbytným pomůckám patří speciální plstící jehly různých velikostí. Používají se k finálnímu dokončení plstění technikou vypichování. Dají se jimi také dokončovat různé detaily.

§ Jehly jsou trojhranné a po stranách jsou vybaveny drobnými drážkami na zachycení vlny.

Zejména učitelky v mateřských školách nebo maminky na rodičovské dovolené vítají možnost zakoupit si filcové polotovary, ze kterých děti mohou vytvářet různé obrázky.

§ Motivy jsou skutečně rozmanité.

§ Můžete mít

– plot

– duhu

– trávu

– květiny.

Jestliže nenajdete ten správný motiv, pak je k dispozici látková plsť, ze které si vystříháte vše potřebné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup