10 světoznámých obrazů, které jsou k vidění pouze v Paříži

10 světoznámých obrazů, které jsou k vidění pouze v Paříži


Mona Lisa, Leonardo da Vinci
Obraz byl tvořen v letech 1503 – 1517, zpočátku jako portrét manželky Francesca del Gioconda Lisy Gherardini. Mistrovské dílo vzrostlo na světovou slávu hlavně díky záhadě zkrouceného úsměvu a tajemnému nedostatku obočí. Obraz každoročně láká miliony návštěvníků do pařížského Louvru, kde je nejoblíbenější atrakcí od roku 1797.
 malba édouard manet
Svoboda vede lid na barikády, Eugene Delacroix
Událostí mezi letošními výstavami v Paříži je rozhodně Delacroix v Louvru. Výše zmíněné mistrovské dílo ukazuje, jak jsou Pařížané vedeni nad barikádami a těly padlých zmocněním Bohyně svobody, která vítězně drží francouzskou vlajku.
 
Korunovace Napoleona, Jacques-Louis David
Mistrovské dílo s historickým odkazem ukrytým v epické sbírce v Louvru je namalováno v roce 1807 oficiálním malířem Napoleona I., konečným hrdinou francouzských dějin. Je nemožné nebýt ohromen epickou dimenzí tohoto díla. Dech beroucí gigantické plátno se chlubí pýchou vládce, když je korunován v Notre-Dame.
 
Autoportrét, Van Gogh
Holandský postimpresionistický malíř je jednou z nejvlivnějších osobností západního umění, a pokud jste jeho fanouškem, můžete objevit některé z jeho nejslavnějších děl v Musée d´Orsay. Je tam i jeho melancholický sebevědomý portrét z roku 1889.
 obraz mona lisa
Imprese, východ slunce, Claude Monet
Jeho slavný obraz (1872) líčí přístav Le Havre, Monetovo rodné město, osvětlené prchajícím červeným východem slunce. Obraz byl odhalen v Paříži v dubnu 1874 a je považován za průkopníka impresionistickým hnutím.
 
Snídaně v trávě, Édouard Manet
Žádné umělecké dílo se nikdy nestane legendární bez malého skandálu. V případě Snídaně v trávě, který byl vystaven v Musée d´Orsay, byl slavný obraz ve skutečnosti odmítnut přímo porotcem. Salonu. Skandál nebyl vyprovokován kvůli nahotě, ale kvůli vyzývavému pohledu subjektu.