Aby mozek fungoval tak, jak má

Aby mozek fungoval tak, jak má

Dopřejte mu super potraviny
Ano, i mozek potřebuje vhodnou dávku zdravého jídla, aby mohl správně fungovat v každé situaci. Nezbytné jsou především bílkoviny, vitamíny, minerály a kvalitu mozkových buněk zvyšují hlavně antioxidanty. Rychlému myšlení napomáhají omega 3 mastné kyseliny. Důležité je pravidelné stravování a omezení sladkostí, které zamezí zvyšování náladovosti. Mezi nejlepší potraviny, které mají na mozek blahodárné účinky patří zelí, které výrazně snižuje nervozitu. Ananas obsahuje velké množství vitaminu C a cibule napomáhá v boji s únavou. Aby nám to více pálilo je vhodné si dát čerstvou mrkev, která aktivuje metabolismus mozku. Až se budete příště učit na zkoušku, zkuste si udělat malou svačinku z těchto super potravin.
dobrý nápad
Vhodně ho stimulujte
Zkuste hned po ránu myslet co nejvíce pozitivně. Povzbuďte se ve Vašich plánech a těch nejlepších myšlenkách. Další důležitá věc je Vaše oblečení, které ač se to nezdá velmi ovlivňuje naše chování. Vhodné padnoucí oblečení Vám dodá sebevědomí a žádná situace Vás nepřekvapí. Další nezbytnost je přestat si všímat co o nás říká naše okolí. Možná to sice vypadá, že každého zajímáme, ale ve skutečnosti to není pravda. Zájem o Vaši osobu rychle přijde, a ještě rychleji odejde. Uvidíte kolik zdravého sebevědomí Vám to přinese, a to oceníte Vy i okolí především u ústní zkoušky.
veganské jídlo
Procvičte ho každý den
Nejdůležitější je mozek každý den tak trochu procvičit, abychom se ve svém životě mohli posouvat někam dál. Zkuste myslet kreativně a hledat nové možnosti, jak řešit každodenní běžné problémy. Jestliže si budete chtít pustit televizi, zkuste si radši přečíst knížku. Získáte slovní zásobu a budete mít všeobecný přehled, a za to to přece stojí! Vyjděte z každodenního stereotypu a experimentujte. Čím více toho v životě vyzkoušíte, tím více informací získáte a Váš mozek bude spokojený. Budete překvapeni, jak Vám to u písemného testu pálí a nebudete se muset ani tolik snažit. Spokojený mozek= spokojený člověk.