Stop výmluvám. Teď se můžete učit jazyk online!

Stop výmluvám. Teď se můžete učit jazyk online!

Nemám dost času, nechce se mi dojíždět, stydím se před ostatními lidmi. Poznáváte se? Možná jste už některou z těchto vět použili ve spojení se studiem jazyka. A určitě nejste sami. Ale 21. století nám nabízí spoustu možností, jak se učit jazyky – třeba online! Čtěte dále a my vám ukážeme, že to opravdu stojí za to.

Kdy chci a kde chci

Online kurzy si můžete naplánovat tak, aby vám to co nejvíce vyhovovalo. Výuka je flexibilní a domluvit se dá na všem. Navíc nepotřebujete nic víc než počítač, nebo notebook či jen chytrý telefon. Také vám odpadá zdlouhavé dojíždění, takže se jazyk můžete učit z pohodlí domova.

113

Dobrý lektor je základ

Online výuka je v mnohém jiná než ta klasická. Vyžaduje totiž důkladnější přípravu. Při výuce na internetu není čas vymýšlet nic za pochodu, dobrá výuka je dokonale připravená. Podle toho také poznáte, jaké kurzy za to opravdu stojí.
Možná se to na první pohled nemusí zdát, ale předávat jazykové znalosti v jazykových kurzech opravdu vyžaduje zkušenosti. Nejde tady pouze o jazyk, u lektorů jsou důležité také pedagogické schopnosti a inovativní myšlení. Nekupujte zajíce v pytli a vyzkoušejte zkušební hodinu i u online výuky!

Sami i ve skupině

Pokud neradi mluvíte cizím jazykem před neznámými lidmi, nezoufejte, je to běžné a zkrátka potřebujete mít prvně jistotu, než půjdete s kůži na trh. Právě pro vás by mohly být vhodné individuální kurzy, ve kterých se bude lektor věnovat pouze vám a vašim potřebám.

222

Pokud byste raději zkusili výuku ve skupině, Jazyková škola PELICAN letos otevírá letní online jazykové kurzy, ve kterých se jeden týden věnujete samostudiu s materiály a přípravou od lektora a druhý týden pak máte online hodinu v reálném čase, během které procvičujete problémy z úkolů a konverzujete.

Jak na lepší kvalitu přenosu?

Sesbírali jsme několik desítek hlasů od studentů i lektorů a zjistili jsme, že největší nevýhodou online kurzů je zkrátka občas technika. To se nám docela ulevilo, protože to není neřešitelný problém!
Stačí dodržovat základy hovorů po internetu: ujistěte se, že máte nejnovější verzi aplikace, přes kterou si voláte. Před hovorem zavřete jiné stránky a programy, které by mohly zpomalovat internetové připojení. Použijte sluchátka – zamezíte tím ozvěně. Pokud můžete, použijte raději internet přes kabel, který je stabilnější než Wi-Fi.

332

Když chcete zkusit netradiční jazyky …

Sehnat v dnešní době kurzy angličtiny nebo němčiny není až takový problém. Co když ale chcete zkusit méně obvyklý jazyk jako je třeba arabština, japonština nebo norština? Mnoho jazykových škol tyto kurzy nenabízí, proto je v tomto případě online výuka řešením! Přihlaste se třeba do kurzu japonštiny, který můžete absolvovat i na dálku.

Přestaňte se vymlouvat na nedostatek času a zkuste to s online výukou. Vězte, že naučit se jazyk, nebylo nikdy jednodušší. Tak zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám poradí a doporučí ten nejlepší kurz přesně pro vás!