Autodílna pro náročné

Autodílna pro náročné

Snad každý milovník motorových vozidel tajně sní o tom, že si jednou bude moci otevřít vlastní autodílnu, kde bude jednotlivé kusy vozidel opravovat a vylepšovat. Jeho práce se stane koníčkem na plný úvazek. Jestli plánujete otevřít úplně novu autodílnu nebo pouze zrekonstruovat prostory té stávající, určitě se bude jednat o nemalou investici, která se ale může několikanásobně vrátit. Požadavky zákazníků se rok od roku zvyšují a neustále zlepšovat své služby, je jediná šance jak nezaostat za konkurencí, která je v tomto oboru poměrně vysoká.

oprava automobilu

V posledních letech je velkým trendem snad v každém odvětví ekologičnost. Pozadu samozřejmě není ani motorový průmysl. Jak tedy autodílnu zařídit co možná nejlevněji, ale při zařizování myslet i ekologicky a získat si rychle novou klientelu?

Výběr lokality je klíčový

Špatně zvolená lokalita může mít pro autoservis fatální následky. Výběr správného místa je tak klíčový. Ideální je lokalita mimo obytnou zónu, kde případný hluk nebo zápach nebude nikoho rušit. Spory se sousedy nejsou nejlepší cestou, jak o sobě dát vědět světu. Neméně důležitý je průzkum okolí. Víte, kolik se v dané oblasti nachází autoservisů? Jaké nabízejí ceny a zda jim bude možné konkurovat?

Prostor, ve kterém bude sídlit autoservis, navíc musí splňovat všechny potřebné stavební, bezpečností a hygienické normy dané zákonem. Navíc musí být budova zkolaudována dle platného stavebního zákona za podobným účelem, jakým bude následně objekt využíván.

Bez správného vybavení to nepůjde

huštění pneumatik

Asi není zapotřebí dlouze představovat základní vybavení, bez kterého se autoservis neobejde. Kompresory, pojízdné hydraulické zvedáky, plnička kapalin, olejové hospodářství, ruční nářadí nebo třena válcové čelní frézy. Ty dále upravuje technická norma čsn 222142 https://www.i-nastroje.cz/Polohrubozube-HSS-c32_207_4.htm, která dokáže zodpovědět řadu otázek.