Dvojče Total Commanderu zadarmo

Dvojče Total Commanderu zadarmo

Asi by bylo přesnější napsat dvou panelového. Byly doby, kdy to bez něj prostě nešlo, chtěli-li jste pracovat efektivněji a rychleji. Ruční vypisování cesty a následných příkazů třeba jen ke zkopírování dokumentů bylo za trest. Nástup commanderů přiblížil tuto práci a počítače vůbec i širší veřejnosti. Přesto i tak tuto práci ne každý zvládal, a proto začala klasická okna s průzkumníkem. To už opravdu zvládal i šimpanz, takže commanderům zvonil umíráček. Vždyť hezká plocha na pozadí je přeci jen lepší než koukat na dva modré panely.

Klávesnice u PC

Nu, čas ukázal, že to není pravda. Umíráček možná zvoní, ale stále jsou lidé, kteří Total používají. A možná asi nevědí, že by za něj měli zaplatit. Ano, po čase používání je tento nástroj zpoplatněn.

Proto se vydala cestou zadarmo společnost Altap a „spojila se“ se společností Fine. Tak mohla vydat svůj čtvrtý commander a to zcela zdarma. Jmenuje Altap Salamander a má vše, co má i jeho placený bratříček. Ba dokonce ještě funkce navíc.

Pokud byste jej chtěli používat, můžete si přímo z webu stáhnout další pluginy. Ty jsou jako open source, takže žádný problém.

A proč to všechno? Ano, má to pochopitelně háček, kde se pravidlo nic není zadarmo zcela uplatňuje. Ne, není to formou reklam, které by vydělávaly. Je to dáno tím, že se již neplánuje žádný další vývoj, žádné novinky a vše je prostě ukončeno. Tedy alespoň prozatím, zmínka o něčem k lepšímu nikde není. Takže proto se tato poslední verze Salamandru nabízí ke komerčnímu i nekomerčnímu užití bez nároků na odměnu.
Notebook s OS

Cestu k uživateli si dle názoru jiných komplikuje problematickým spouštěním na novějších operačních systémech a prý byly potíže již na Windows Vista. Ale co, domnívám se, že nejlépe bude prostě tento soft stáhnout a zkoušet. Nic za to uživatel nedá a pokud by byly nějaké potíže, může jej vždy v klidu odstranit.