Programy, které by měl mít každý vlastník počítače

Programy, které by měl mít každý vlastník počítače

Při pořízení počítače dostaneme obvykle základní sadu programů, která má zajistit funkční chod počítače. Jedná se hlavně o programy od Microsoftu. Jako například Microsoft Word, PowerPoint, internetový prohlížeč, knihovna apod. Pokud si nenecháte počítač sestavit u IT specialisty, bude také pravděpodobně obsahovat programy, které reprezentují značku, u které jste si počítač pořídili. Může obsahovat také antivir na určitou dobu, který dostanete jako dárek k nákupu produktu. Mimo programy, které dostanete při zakoupení, jaké by měl váš počítač obsahovat?

laptop, klávesnice

 Antivirus

Jak již bylo zmíněno, antivir můžete dostat jako dárek k pořízení produktu. Není to ale pravidlem. Jestliže váš počítač nebude obsahovat žádný antivirus, zvažujte hned při pořízení nad jeho instalací. Téměř každý program tohoto rázu nabízí takzvanou demo verzi, což znamená že si ho můžete nainstalovat zadarmo a můžete využít základní ochrany před viry a jinými hrozbami. Při "updatu" na prémiovou verzi můžete využít ochrany ještě rozšířenější a také využít různé funkce na optimalizaci počítače. V dnešní době má každý počítač v sobě nainstalovaný základní ativirus, takzvaný Windows Defender. Ten nám zprostředkovává základní ochranné funkce.
počítač, uživatel

Čistící programy

Tento druh programu není běžný u všech uživatelů. Avšak je důležitou součástí péče o počítač. Jednou za čas můžeme program využít k tomu, aby nám odstranil nepotřebné nebo zbytkové soubory a tím uvolnil místo na disku a možná ho ještě zrychlil. Doporučuje se si tento druh programu pořídit na ověřené stránce a možná za něj utratit těch pár korun. Programy zadarmo nebo stahování z neověřených stránek není optimální právě pro tento druh programu. Můžete si nechtěně stáhnout špatně fungující čistící program, který může nadělat víc škody než užitku.

Prostředníci komunikace

Denně využíváme různých stránek pro komunikaci. Ať už je to Facebook, Instagram, nebo prostě mail. Tyto prostředníky komunikace si můžete stáhnout do svého počítače jako program a využít rychlejší odezvy a lepší kompatibility. Tyto aplikace pak fungují perfektně, když chcete jejich prostřednictvím třeba sdílet fotky. Každý z nás pak potřebuje jiný druh programů v závislosti na tom, jakou práci nebo koníček vykonává. Tyto tři typy jsou ale základními kameny pro pohodlné používání počítače. Mimo ty, které už v počítači nainstalované jsou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup