Hra, která umí zaujmout

Hra, která umí zaujmout

Ne každý je paf z třeskutých akčních her. Existují i lidé, kteří se baví přemýšlením a odkrýváním záhad. I tento druh zábavy je přitom velmi oblíbený.

Hra, která umí zaujmout

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Neplatí to samozřejmě ve všech situacích, ale obecně se dá říci, že je to pravda. Ne každá hra ale může být zábavná a zároveň edukativní. V našich časech je takových právě minimum. V současnosti dominují hlavně akční počítačové hry, případně nějaké druhy závodů. Vzhledem k tomu, že dnes je již prakticky každá lidská bytost žijící na západní polokouli připojena k celosvětové síti, je možné tyto hry hrát i s kamarády. Mizí tak motivace setkávat se a užívat si zábavu tak říkajíc tělo na tělo.

Překonejte hlavolam

Naštěstí existují pořád ještě kouty, kam můžete zavítat a kde vám nabídnou opravdovou intelektuální zábavu pro relativně široké masy. Nikoliv, nejedná se o šachový kroužek, nýbrž o escape room Pardubice. Tento druh hry se od dnešního standardu odlišuje v jedné velice důležité věci – odehrává se v reálném, nikoliv ve virtuálním světě.

Nezapomeňte si intelekt

Základem této hry je proniknout skrze pavučinu rozličných záhad a hlavolamů až k cíli. Zdá se to docela snadné a někdy možná i je, ale většinou jde o docela složitou záležitost, s jejímž vyřešením může mít potíže kdejaký intelektuál. Z toho důvodu je více než vhodné si s sebou vzít dostatek důvtipu i intelektu, budou zde potřeba. Aby to bylo ještě o něco málo složitější, hra má časový limit, který obvykle činí jednu hodinu. Není to ale vždy pravidlem, hodně záleží na nastavení. Někdy to bývá delší, jindy kratší.

Vyřeště hádanku

Záleží i na kamarádech

Kdybychom měli použít počítačovou terminologii, tak se nejedná o žádný singleplayer, ale o hru určenou více hráčům. Můžete si k sobě vybrat menší počet spoluhráčů, kteří vás budou všemi záhadami provázet. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o intelektuální záležitost, není potřeba shánět žádné svalovce ani jiné sportovní typy. K vítězství nebude potřebovat sílu, nýbrž rozum. To však neznamená, že se nezapotíte. A to i v zimním období.