Kdy je vhodné uzavřít cestovní pojištění

Kdy je vhodné uzavřít cestovní pojištění


Někteří lidé na cestovní pojištění doslova kašlou, anebo jej prostě přehlíží či opomíjí. Ono se to také plánuje pobyt v zahraničí, když jste si víceméně jistí, že se budete placatit pouze na jednom místě na pláži v Tunisku nebo na Seychelách, a maximálně se tu a tam projdete po parku nebo při západu slunce na pobřeží. A pokud nemáte v plánu provozovat vodní sporty a další nebezpečné aktivity, v podstatě nemáte důvod se tímto problémem vůbec zabývat.

exotická destinace

Jenže to byste museli být stoprocentně bdělí a ostražití, jinými slovy naprosto bezchybní ve svém rozhodování na cizím území. Neradi to připomínáme, ale samotné náročné dlouhé cestování, pobyt na přelidněném letišti, změna prostředí a aklimatizace může alespoň zpočátku vyvolat vaši únavu a nepozornost a vy pak uklouznete po banánové slupce, anebo vstoupíte do silnice, kudy se řítí někdo na kole a srážka vám způsobí frakturu holenní kosti, takže si pobyt v nemocnici zaplatíte ze svého. A bez cestovního pojištění si můžete sáhnout velmi hluboko do kapsy.

pobyt u moře

Nezapomínejte, že váš průkaz pojištěnce platí pouze v zemích EU a v některých dalších zemích, které mají s našimi tuzemskými pojišťovnami uzavřenou mezinárodní úmluvu o bezplatném zajištění nezbytné péče. Jestliže cestujete tam, kde vám vaše modrá kartička pojištěnce není k ničemu, měli byste cestovní pojištění alespoň zvážit.

Co ještě může být problém

Cestovní pojištění se sjednává i kvůli asistenční službě. Představte si, že jste někde v exotické destinaci, a vaše francouzština či angličtina není zrovna na dobré úrovni, přitom potřebujete sehnat lékaře a s místními lidmi komunikovat. Když se vám ale přihodí úraz, jste navíc rozrušení a v šoku a tím spíše se stěží domluvíte. Asistenční služba se stará jak o vyhledání lékařské pomoci, tak i o tlumočnickou činnost. Bližší informace vám podá konkrétní pojišťovna, u které se rozhodnete cestovní pojištění sjednávat.