Stěhování je hračka, když víte, jak na to!

Stěhování je hračka, když víte, jak na to!

Lidé se uchylují ke stěhování z celé řady důvodů, povětšinou se jedná o změnu životní etapy, kterou doprovází i změna bydliště. Stěhujeme se tak od rodičů do vlastního bytu, či k životnímu partnerovi, kvůli vysněnému zaměstnání, přírodě atd. Vlastní bydlení je bezesporu snem téměř každého z nás a pokud tento životní sen dokážeme proměnit v realitu, dá se hovořit o úspěchu. Stěhování potažmo ještě levné stěhování je tak trochu utopie, přesto se dá dobrým plánováním výrazně ušetřit. Stěhování levně je povětšinou otázkou vlastních svalů a celé řady známých a kamarádů, kteří přiloží ruku k dílu za dobré slovo.

Balení krabice

Přesto však na trhu můžeme najít i stěhovací firmu levně, je jen zapotřebí s hledáním začít co možná nedříve. Pokud se začneme po firmě poohlížet až týden před stěhováním, s největší pravděpodobností už bude daný termín obsazený nebo si firma naúčtuje velmi vysoký poplatek. Jedno je však jasné, pokud se chcete skutečně přestěhovat bez zbytečných nervů, raději se poohlédněte po profesionálech a vlastní síly si šetřete. Nejedno stěhování má za následek následné bolesti zad, které si majitelé nových bytů léčí ještě týdny po této akci.

Plánování bydlení

Kdy je ten pravý čas na přípravy?

Štěstí přeje připraveným a jinak to není ani v případě stěhování. Pokud tedy chcete stěhování přežít bez újmy na psychickém zdraví, doporučuje se s přípravami začít minimálně měsíc dopředu. To je také ideální doba, kdy by měla být objednána vámi vybraná stěhovací služba. S takto velkým časovým předstihem bude výběr stěhovacích firem a volných termínů mnohem pestřejší. Pokud přípravy necháte na poslední chvíli, s největší pravděpodobností se budete muset spokojit s termínem v pracovní den, pokud vůbec ještě nějakým. Sepište seznam nábytku a dalších věcí, které budete chtít přepravit, při závazné objednávce ho po vás bude stěhovací firma jistě vyžadovat.