Dá se pořídit herní počítač do 20 tisíc?

Dá se pořídit herní počítač do 20 tisíc?

Počítače jsou dnes již nezbytnou součástí každé domácnosti, ať už je využíváte k práci, děti k plnění domácích úkolů nebo jen jako relax, kdy můžete vypnout hlavu a zahrát si nějakou počítačovou hru.
Dostupnost počítačů je veliká, záleží na vašich finančních možnostech, ale také na skutečnosti, jak budete počítač využívat, pokud ho máte např. do práce, kde budete potřebovat pouze základní účetní programy, nepotřebujete počítač za několik tisíc, který má veliký výkon a perfektní grafickou stránku, na druhou stranu počítače na hry potřebují veliký výkon, aby zvládly rozjet jakoukoli aktuální hru.
Základní parametry při výběru herního počítače

  • výkonný procesor
  • rychlá operační paměť
  • výkonná herní grafická karta
  • rychlý SSD disk
  • konektivita
  • příslušenství k počítači

Koupit si počítač x sestavit si počítač
Jestliže patříte mezi nadšence do počítačů a máte dostatečné zkušenosti s jednotlivými komponenty, jistě se vám více vyplatí si vlastní počítač sestavit.

počítač

Při zakoupení počítače máte vždy na výběr celý komponent, jednotlivé součástky uvnitř jsou již dány a není možné je vyměnit. Při sestavování vlastního počítače si připlatíte, neboť zakoupení jednotlivých součástek je dražší, máte ale jistotu, že vám počítač vydrží déle.
U zakoupených strojů musíte v případě poruchy reklamovat celý počítač, pakliže se rozhodnete si vyměnit nějakou součástku sami, otevřením bedny porušujete záruku a není možné počítat poté dále reklamovat.
U sestaveného počítače máte záruku na každý jednotlivý komponent samostatně, stačí tedy vyměnit jednotlivou součástku, což jistě zvládnete sami (pozor, je důležité, aby nová součástka navazovala na současné v zařízení).
Je možné sehnat herní počítač do 20 000 Kč?
Sehnat herní počítač do 20 000 Kč není složité, určená cenová hranice je běžná pro zakoupení základního herního počítače, pokud se ovšem jedná pouze o počítač, nikoli také o ostatní vybavení (monitor, klávesnice, myš, sluchátka).

počítač s monitorem

Na tomto typu počítače zvládnete rozjet nespočet her, nemůžete ovšem počítat s aktuálními herními tituly, na které budete potřebovat mnohem výkonnější počítač. U výkonnějších počítačových her často dochází ke špatnému nastavení grafiky nebo plynulost obrazu není přesná, často tak střílíte zásekově na osobu, která již dávno není na dané pozici.
Cena herního počítače je také úměrná tomu, jak často budete na počítači hrát, pokud se jedná o nárazové hraní, bude vám cenová hranice základního počítače vyhovovat, i za předpokladu, že si zahrajete jen starší počítačové hry.
Jestliže vás hraní baví a chcete mu věnovat více svého času, určitě se vyplatí investovat do kvalitnějších, výkonnějších, ale také dražších počítačových strojů.
Nevyplatí se investovat do bazarových herních počítačů, pakliže chcete ušetřit, pořiďte si raději repasovaný herní počítač.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup