Lepší postavu si nevymodlíte. Musíte změnit životosprávu

Lepší postavu si nevymodlíte. Musíte změnit životosprávu

Obezita není žádným darem z nebes, ale velkou přítěží, které je vhodné se co nejrychleji zbavit. V opačném případě může neskutečně otravovat život.

Lepší postavu si nevymodlíte. Musíte změnit životosprávu

Ne každý má takové štěstí, aby mohl sníst vše, co uvidí, a přitom neměl žádné problémy se svou váhou. Ve skutečnosti takových lidí je opravdu jen minimum a obvykle se jedná o profesionální sportovce, který disponují vypracovaným organismem. My, obyčejní smrtelníci, se prostě musíme víc hlídat. A podle posledních studií nám to moc nejde, alespoň ne v českých zemích. Sice stále nepatříme mezi nejtlustší populace světa, ale počet lidí s nadváhou a obezitou u nás stále roste. A to je nepříjemnost, kterou je potřeba řešit, jelikož velkou měrou zatěžuje náš zdravotní systém.

Čínské jídlo

Důležité je, aby se každý jednotlivec dostatečně hlídal v jídle a také se pravidelně vážil. Není nutné stoupat na váhu každý den, ale jednou týdně je to rozhodně vhodné. Také se doporučuje udělat si jednou za měsíc výpočet bmi. Je mnohem přesnější než klasické vážení a člověk tak může získat detailnější informace a dle nich se pak rozhodnout. Někdy to vede až k nutnosti začít držet dietu.

Základem je strava

Pod pojmem dieta si většina lidí představuje něco zlého, nechutného, co je ale nezbytné. Pravdou je, že hlavně pro jedince s těžkou nadváhou a obezitou dieta je nezbytná, ale to neznamená, že by měla být snad něčím špatným nebo nechutným. Naopak, často může jít ke změně k lepšímu, a to nejen co se týče kvality stravy, ale také chuti. Když je člověk celé roky zvyklý na přesolená jídla plná tuků a cukrů, je jasné, že jeho chuťové pohárky jsou na to zvyklé a nechce se jim odvykat. Po pár týdnech změny jídelníčku si ale většina lidí navykne na nové, přirozenější chutě čerstvé zeleniny a ovoce.

Houska

Někdy to nejde

Faktem je, že někdy se člověk může snažit sebevíc, ale prostě ne a ne zhubnout. V takových případech je nezbytné navštívit se svým problémem odborníka na tuto problematiku, nejčastěji dietologa. Ten provede vyšetření, na jejichž základě pak stanoví diagnózu a léčbu.