Naučte se milovat především sebe

Naučte se milovat především sebe

Máte pocit, že Vás v životě nic nevychází. Zkazíte, na co jen sáhnete a většinu svého dne trávíte utápěním se v sebelítosti. Nebo máte naopak všechno. Partnera, skvělou práci i lidi, kteří by pro Vás bez servítek skočili do ohně. Přesto stále cítíte, že Vám něco schází. Honíte se za nejasnou představou štěstí a nechává Vás to nešťastnými. V obou případech to může být proto, že sami sobě neprojevujete dostatečné množství lásky.
Proces k sebelásce je složitý a zdlouhavý. Většina lidí ho proto nezvládá sama. Pokud jste si v životě prošel těžkým obdobím, díky kterému se k sobě chováte tímhle způsobem, nejspíš budete potřebovat pomoc. Nejdřív si promluvte s přítelem. S někým, komu bezmezně důvěřuje. Povězte mu všechno. Jak se cítíte. Co jste prožili. A nechte si poradit. Pokud zjistíte, že problém je zakořeněný příliš hluboko, aby ho vyřešila jedna sklenice vína s kamarádkou, promluvte si s odborníkem.
Jakmile budete mít připravenou půdu, můžete začít pracovat. Věřte tomu nebo ne, ale k sebelásce přispívají i ty největší drobnosti.
spokojená žena
–          Usmějte se na sebe
Může Vám to přijít hloupé, ale funguje to. Když se půjdete ráno upravit do koupelny, usmějte se na sebe. I když vypadáte hrozně s rozespalýma očima a vlasy trčícími do všech stran. Usmějte se na sebe. I když se Vám nebude chtít. A pak znovu, když narazíte na zrcadlo. Tak se stane, že i když budou lidé kolem Vás protivní, bude to jedno. Vy jste se na sebe usmála. Máte dobrou náladu. Tak Vám po ostatních?
–          Pochvalte se
Je příjemné být pochválen někým jiným. Rodičem, přítelem nebo šéfem. Pokud Vás ale nikdo nepochválí, musí se Vám nutně zkazit nálada? Ne. Naučte se chválit. I když v koutku duše cítíte, že to není to, co jste chtěla. Nějak to vyšlo a Vy se za to musíte pochválit. Časem zjistíte, že i když má šéf zlost, protože mu to doma neklape, je Vám to fuk. Vy víte svoje.
–          Pečujte o sebe
Ségra je na mě naštvaná, proto musím vypadat hrozně. Mít tmavé kruhy pod očima a neposedné neupravené vlasy. Pitomost. Přece se Vaše osobní problémy nebudou odrážet na Vašem vzhledu. Je to přesně opačně. Cokoliv špatného se Vám děje, vždycky se to zlepší tím, že budete vypadat hezky. To se pak na sebe podíváte a řeknete si: „Jsem dobrá. Řeším takový blbosti a pořád mi to sekne.“  A hned máte lepší náladu.
nápis miluju sám sebe
–          Zbytečně se nebičujte
Tak se Vám něco nepovedlo, no bože. To neznamená, že musíte mít pocit, že jste k ničemu a neměl byste opouštět svůj byt. Každý čas od času něco nezvládneme. Většina věcí se dá přitom velice snadno napravit. Omluvou, předěláním nebo jednoduchým požádáním o pomoc. Neházejte flintu do žita hned na první nezdařilý pokud.
Cesta k sebelásce není snadná a budou chvíle, kdy se neubráníte a budete o sobě smýšlet špatně. Přesto se ale musíte vždy vrátit na správnou cestu. Uvidíte, že jakmile se začnete mít rád, věci se obrátí k lepšímu.