Definice lásky

Definice lásky

V současnosti najít opravdovou lásku není nic jednoduchého. Spousta lidí si myslí, že už ji našla a pak ji zase rychle ztratí a spousta lidí ji nenajde nikdy a vlastně ji ani nikdy nepozná. Zdá se nám, že dříve se lidé zamilovávali nějak snadněji, vše bylo jednodušší a méně komplikované.
Jedna podoba lásky bývala ta, kdy se jednalo o to vybrati si co nejvhodnějšího partnera i s ohledem na celou rodinu, finance a společenské postavení, to byly spíše společenské a obchodní sňatky.
Poté se začala objevovat vášeň a zamilovanost, kdy už nezáleželo na původu a postavení, ale už to bylo více o tom citu, který byl silnější než všechno ostatní.
Miluji Tě
V současnosti už si lidé doopravdy dělají jen to, co chtějí. Zamilovanost, partnerství a vztah rychle vznikají a zase zanikají, lidé se už neženou do manželství, které jim připadá zbytečné. Na jednu stranu argumentují tím, že láska se přeci nemusí dokazovat kusem papíru, na druhou stranu vysvětlují, že svatba a vše okolo ní jsou pouze zbytečné výdaje a papírování.
Faktem ale zůstává, že dříve byla partnerství pevnější, déletrvalejší, lidé se tak často nerozcházeli a nerozváděli, rodina a její udržení bylo doopravdy na prvním místě.
Ženich a nevěsta
Teď v 21. století je to se vztahy celkově zvrácenější. Lidé si nezávazně užívají, nekonečně randí, bydlí na hromádkách a vše je takové neuspořádané. Poté vidíme obrovské množství maminek samoživitelek, žen, které nemají děti, ani životního partnera a starých mládenců.
Na tuto situaci je smutný pohled, protože tím ubližujeme hlavně sami sobě. Protloukáme se životy samotní a najednou zjistíme, že jsme staří a vlastně jsme nic nezažili a nezažijeme. Otevřete se světu a žijte. Zamilujte se, nechte se ovládat láskou a poddejte se jí. Doma u televize ji ale nenaleznete. Choďte mezi přátele, za kulturou, sportujte a štěstí si Vás najde samo.