Objevte spolu s námi fascinující svět minerálů a drahých kamenů

Objevte spolu s námi fascinující svět minerálů a drahých kamenů


Minerály a drahé kameny fascinují lidstvo již odnepaměti. Obdivují na nich jejich fantastickou krystalickou strukturu a zejména pestrost barev. V přírodě se jim svou barevnou škálou vyrovnají snad pouze rostlinné květy, motýlí křídla a exotické mořské či některé sladkovodní ryby, ovšem minerál je navíc hmotný předmět, který si můžete vzít do kapsy, odnést třeba na druhý konec světa, mít jej zavěšený na krku jako amulet, anebo vám bude zdobit jako dekorativní předmět vaši poličku nad psacím stolem.

křišťal

Na minerály lidstvo nezanevřelo a i dnes, v době překotného rozvoje techniky a především digitalizace, se na ně stále upíná pozornost mnoha párů zvídavých očí. Zajímají děti a dospělé, a že tomu tak skutečně je, snadno se přesvědčíte například na vánočních či velikonočních městských trzích, kde jsou vystavovány jak čistě přírodní tvary nalezených hornin, tak i rukodělné výrobky, opracované do rozmanitých podob.

Z minerálů lze zhotovit náramky, náhrdelníky, náušnice, prsteny, ozdobné koule, vajíčka, lapače snů, a dokonce i lampy, svícny nebo stromečky štěstí. Uvědomte si, že jde o ruční práci, co kus, to originál, a každý unikátní šperk či ozdobný předmět bude vytvářet překrásnou atmosféru u vás doma, na vašem těle, anebo u někoho jiného, komu chcete prokázat náklonnost a potěšit jej k narozeninám, k Vánocům, nebo jen tak pro radost něčím přirozeným, co nabízí sama příroda.

kyanit

K lásce k přírodním horninám a k pochopení jejich vzniku, způsobu a typu krystalizace a vlastností můžete vést i vaše ratolesti. Je to paradoxně mnohem prospěšnější a záslužnější činnost, než je odbýt mobilním telefonem a sledovat, jak brouzdají po sociálních sítích a utrácí tu svůj drahocenný čas. Život je především tvůrčí a jeho smysl spočívá v radosti z vlastních schopností a znalostí, a kdo si to uvědomí, je ve značné výhodě.