Podzimní období – zahrada

Podzimní období – zahrada

Podzim patří k nekrásnějším obdobím v roce, stromy se pyšní nejrůznějšími barvami listí a pomalu svůj kabát shazují k zemi, kde skotačí děti. Využijte tohoto nádherného počasí a společně s dětmi, si zkrášlete vaší podzimní zahrádku. Nejen, že zaženete nudu, ale také strávíte chvíle s dětmi, které Vám přece jenom rostou přímo před očima.
podzimní příroda
Pokud máte na zahradě strašáka, oživte ho. Listí máte určitě dostatek, tak zapojte fantazii a začněte s vyráběním. Vyberte si hezky zbarvené listí a nití a jehlou ho propichujte, tím Vám vznikne stonožka z listí. Tu pak můžete využít jako šálu pro strašáka, čím delší, tím samozřejmě lepší. Pokud nechcete dělat šálu, jednoduše mu sundejte kabát a na ten upevněte jeden list vedle druhého, tak aby byl celý zakrytý. K podzimu neodmyslitelně patří halloweenská dýně, a ta by měla být kde jinde, než přímo na strašákově hlavě. Dýni vydlabete a připevníte přímo na kůl, místo jeho hlavy. Je dobré si obličej předem namalovat, tak aby byla přímo podle vašich představ. K večeru, tak stačí zapálit svíčku, kterou dáte dovnitř strašákovi hlavy. Můžete si být jistí, že právě Váš strašák bude středem pozornosti a jen tak někdo bez povšimnutí neprojde. Samozřejmě můžete vydlabané dýně rozestavět na zahradě, aby nesvítil na zahradě pouze strašák, ale i ostatní příšery.
podzimní zahrada
Obsah dýně nevyhazujte, ale vydlabejte ji a dávejte bokem. Poté vyberte všechny semínka a omyjte je vodou, je škoda je vyhazovat. Po opláchnutí vodou je pěkně rozložte na papír nebo síto a nechte je vysušit na parapetu, nebo topení. Poté je můžete využít do domácího pečiva nebo jenom opražit na pánvi. Jsou bohaté na zinek a vitamín B, který pomáhá na prostatu a zánět močového měchýře.
Jestliže, jste právě vy nadšenci podzimního počasí, nebo té pravé výzdoby, neváhejte a pusťte se do toho. Třeba právě vaše zahrada bude ta nejhezčí a nejrozzářenější v okolí.