Vkusné i praktické zároveň

Vkusné i praktické zároveň


Bez slunečních paprsků by sice na naší planetě neexistoval žádný život, ale to neznamená, že někdy nejsou otravné. Hlavně ve chvílích, kdy si chceme v odpoledních hodinách užít film v televizi nebo se soustředit na práci. Naštěstí se dají doma nebo v práci negativní účinky paprsků poměrně snadno eliminovat. Stačí svým oknům pořídit některý druh stínění. Dnes se nejčastěji používají žaluzie, které zatlačily nepříliš funkční závěsy do propadliště dějin, ale vybrat si můžete i daleko lépe. Rolety jsou často ještě efektivnější, a navíc daleko lépe vypadají. Hodí se jak k moderním stavbám, tak dokáží skvěle doplnit i tradičnější architekturu.

prostřený stůl

Ovládání

Rolety se instalují do interiéru, kde slouží jako hlavní stínící prvek. Některé typy jsou však vhodné do venkovního prostředí. Pokud si koupíte kvalitní model, můžete se spolehnout na to, že si dokážete doma vytvořit příšeří i v pravé poledne. To je ideální prostředí na puštění si nějakého strašidelného filmu nebo k tomu, abyste si mohli dát nerušeně po obědě dvacet. Rolety se většinou ovládají obdobně jako žaluzie, tedy pomocí řetízku. Samozřejmě si můžete připlatit a koupit si typ stínění, který se dá ovládat na dálku pomocí speciálního ovladače. Někdo to bere jako příliš velkou vymoženost, jiní naopak nedají na dálkové ovládání dopustit.
vertikální žaluzie

Hezké a odolné

Rolety jsou samozřejmě hlavně praktickým doplňkem, ale zároveň mohou fungovat i jako přínosný designový prvek. Vzhledem k tomu, že se dodávají v mnoha barevných variacích, není problém koupit si typ, který dokážete bez potíží barevně sladit s interiérem. Výhodou opravdu kvalitních rolet je rovněž i jejich vcelku velká odolnost. A to nejen proti zubu času, ale také proti mechanickému poškození, respektive vodnímu živlu. Můžete je tudíž bez nejmenších obav nainstalovat i do místností, kde se dlouhodobě udržuje vlhkost. To je hlavně koupelna a kuchyně.