Vypravte se spolu s námi na svatební cestu k maďarskému moři

Vypravte se spolu s námi na svatební cestu k maďarskému moři

Že by mělo Maďarsko moře? Tuto všetečnou řečnickou otázku si položí každý, kdo se alespoň trochu orientuje v zeměpisu, a komu pohled do mapy Evropy jasně napoví, že Maďarsko je na tom, co se týče přístupu k moři podobně, jako naše země. Jenže největší sladkovodní jezero ve střední části Evropy se nachází právě tam, a říká se mu Balaton.

Svatební cesta k Balatonu

Název Balaton je znám i dětem ve školách a za socialismu patřil k nejznámějším rekreačním oblastem pro obyvatele Československa. K Balatonu se jezdilo poměrně často a nebyl problém si tu zařídit i svatební cestu. Ostatně téma svatebních cest bychom tu rádi nyní otevřeli a nabídli vám vycestovat právě do Maďarska. Proč právě tato zem a proč zrovna svatební cesta?

Znáte film „Svatební cesta do Jiljí“? Josef Abrhám a Libuška Šafránková tu excelují svými hereckými výkony a předvádí, jaké to je prožít si jisté patálie v Krkonoších nebo na řece Lužnici, na vlakovém nádraží ve Vráži u Berouna či na Vltavě u Poněšic. Jejich svatební cesta byla cestou poznávací a prokázala, že pobyt v horách nebo plavba na kánoi a cestování hromadnými dopravními prostředky přináší řadu úskalí, tomu se však můžete elegantně vyhnout, pokud nechcete prožít na vlastní kůži „druhý díl tohoto filmu“.

pobyt u Balatonu

Balaton bývá naopak oázou klidu a pohody, stačí si vybrat Balaton nejlepší pláže a vhodnou lokalitu, která není přelidněná, a kde máte přímý vstup do vody.

Balaton, to však není pouze vodní hladina a pobřežní vrby či rákosí, Maďarsko je země zaslíbená ovoci a zelenině a dalším zemědělským komoditám, a máte-li zájem, nakoupíte tu tolik zdravých a čerstvých dobrot, že jim určitě dáte přednost před nezdravými chemicky upravenými polotovary se supermarketů. Velmi dobře se tu nakupuje v tržnicích od soukromých pěstitelů, mimochodem, věděli jste, že v Maďarsku je v činnosti přibližně kolem půl milionu soukromých rodinných farem?