Představení elektroskútrů bez řidičáku

Představení elektroskútrů bez řidičáku

Přemýšlíte nad tím, jak se během cesty do zaměstnání, na zahradu či do posilovny vyhnout přeplněnému autobusu, tramvaji nebo metru?
Rádi byste byli nezávislí na městské hromadné dopravě, ale postrádáte řidičský průkaz? A co třeba elektroskútr bez řidičáku?

Co je elektroskútr bez řidičáku a jaké nabízí výhody?

Tento typ dopravního prostředku se stává velmi oblíbeným hned z několika důvodů. Prvním a velmi podstatným je absence řidičáku. Elektroskútr také není potřeba nikde registrovat. Prostě si jej koupíte a už můžete rovnou jezdit.
Ve výbavě elekroskútru naleznete menší kola, nízkoobjemový elektromotor, který je samozřejmě ekologický a tichý, a automatickou převodovku, což uvítají ti, kdo neradi řadí.
Tyto modely nabízejí výkon do 250 W a jezdit s nimi můžete do rychlosti 25 km/h. Jejich součástí jsou i přídavné cyklopedály. Elektroskútry spadají, podle zákona, do kategorie elektrokol. Výbavu však mají jako plnohodnotné skútry.

motorka

Kromě toho jsou spolehlivé a nabízejí komfortní a levný provoz. I obsluha je velmi jednoduchá. Vybrat si můžete z některé z modelových řad, do které patří e-Babeta, e-Moped a e-Fichtl. Na výběr je i několik různých designů. Pojďme se jednotlivé řady podívat.

E-Babeta

Jedná se o jeden z nejvíce prodávaných modelů elektrických skútrů bez řidičáku. Důvodem je především poměr kvality a ceny a nezanedbatelné nejsou ani dobré jízdní vlastnosti. E-Babeta je vhodná i pro jezdce začátečníky.
Lze ji využít pro jízdu na hladkém asfaltu, ale i na náročnější polní cestě. Je to stroj téměř bezúdržbový a pro nabití baterie vám postačí klasická elektrická zásuvka.

skútr

E-Fichtl

E-Fichtl se také řadí do skupiny elektrických skútrů bez řidičáku. Jeho výhodou je nenáročnost na údržbu. Příznivý je i výkon 250 W a maximální rychlost 25 km/h. Tyto vlastnosti z e-Fichtlu dělají dopravní prostředek vhodný pro jízdu po městě a jeho okolí.
Vzhledem k tomu, že patří do skupiny elektrických skútrů bez řidičáku, není nutná jeho registrace. U stroje naleznete i cyklopedály, díky nimž se řadí, technicky, mezi elektrokola. Ve skutečnosti se však jedná o plnohodnotný skútr.
Dojezdová vzdálenost na jedno dobití je v rozmezí 40-65 kilometrů, a to v závislosti na typu baterie. Každý budoucí majitel uvítá i zadní uzamykatelný kufr, který je součástí každého modelu.

E-Moped

Přestože je tento model, z hlediska zákona, považován jenom za malý moped na elektrický pohon, ve skutečnosti je e-Moped plnohodnotným skútrem. Hledáte-li elektrický skútr bez papírů, který bude spolehlivý, nenáročný na provoz a stylový zároveň, pak je e-Moped tou správnou volbou.

kolo motorky

Svému majiteli nabídne výkon 250 W a maximální rychlost 25 km/h. Vzhledem k dobré a kvalitní konstrukci zvládne jízdu nejen v rušných ulicích města, ale také náročnějším terénem, který zjemní kvalitní tlumiče. Bonusem je uzamykatelný kufr umístěný v zadní části stroje.
Všechny výše uvedené modely najdete na stránkách dovozce a prodejce – Motoe.cz.