Vyrobte si dekorace z kaštanů

Vyrobte si dekorace z kaštanů

Kaštany mi evokují dětství a podzim. Když je vidím, vždycky si vzpomenu, jak jsme si je jako malí začátkem školního roku sbírali v parku před školou a stavěli z nich roztomilá zvířátka. Vyrábět z kaštanů zvířátka můžou už opravdu malé děti. Pokud chcete se svými dětmi trávit čas výrobou něčeho, co je potěší a zároveň to nenadělá skoro žádný nepořádek, nelze než doporučit sestavit si jednodušší postavičky z těchto lesklých hnědých plodů přírody. Asi nejjednodušší bude ježeček, kdy stačí napíchat do jednoho plodu ostrá kulatá párátka jako bodliny a z modelíny vytvarovat čumáček a očička. Na internetu ale naleznete inspiraci na celou řadu jiných zvířátek, krásně vypadá třeba sovička, mravenec nebo netopýr. Vyrobit můžete dokonce i lva.
dekorace z kaštanů, přírodní plodiny
 
Kaštany se dají použít i jako variabilní podstavce. Když do nich napícháte špejle a děti nakreslí a vystřihnou nejrůznější postavičky, máte krásné divadýlko. Podobným způsobem můžete vyrobit i originální jmenovky na stůl, které při oslavě narozenin jako když najdete. Stejně tak poslouží k vystavení rodinných fotografií, stačí je připevnit na špejli tavnou pistolí nebo oboustrannou lepicí páskou.
ježek z kaštanů
 
Ztratily se vám figurky z vaší oblíbené stolní hry? Nic se neděje, stačí nasbírat potřebný počet nepoškozených kaštánků, označit je buďto barvou, nebo do nich vyrýt nožem či jehlou rozlišovací značky a můžete zase hrát!
 
Kromě věcí pro děti kaštany však poslouží i jako elegantní dekorace do bytu. Efektně vypadají například ve spojení s dýní nebo jinými přírodninami. Zkuste naplnit skleněnou mísu mechem a obložit šiškami, různobarevnými listy, zralými šípky na větvičkách a kaštany, uvidíte, že každá návštěva ocení, jak esteticky jste si nechali proniknout podzimní atmosféru do bytu. Na síti naleznete spoustu nápadů na další podzimní ozdoby.
kaštany, podzimní příroda
Vyrobit se dají roztodivné věnce, koule, svícny, ale nikdo vám nebrání nasypat kaštany jednoduše do zavařovací sklenice, přihodit pár barevných listů a převázat stužkou, paráda za pár korun i minut. Můžete se přesvědčit, že při tvoření s kaštany se fantazii opravdu meze nekladou a bavit to bude celou rodinu!