Bez testerů se při údržbě vody v bazénu neobejdete

Bez testerů se při údržbě vody v bazénu neobejdete

Pokud jste si doposud mysleli, že si při údržbě vašeho bazénu vystačíte se síťkou a chlorovými tabletami, tak jste se mýlili. Tak snadné to rozhodně nebudete. Pečovat o kvalitu vody v bazénu, to je tak trochu věda. Někdy se můžete snažit, seč to jde a ono vám to spíše nejde. Můžete si nakoupit tu nejlepší možnou bazénovou chemii a voda ve vaší nádrži bude stále zelená. A proč? Protože k tomu, abyste měli vodu v nádrži křišťálovou, je potřeba pravidelně sledovat hladinu pH v nádrži, stejně tak jako koncentraci aktivního oxidačního činidla.
slunné letovisko

A k tomu nezbytně potřebujete testery pH a testery aktivní látky https://eshop.techneco.eu/Testery, tedy buď chlóru, brómu či kyslíku v závislosti na tom, jaký typ bazénové chemie používáte. Takže v případě, že je třeba ještě náhodou doma nemáte, tak si je rychle zakupte. Pokud se vám totiž stalo, že jste bazénovou chemii používali pravidelně, a stejně jste měli ve vodě řasy, tak problém může být právě v tom, že hladina pH neodpovídala doporučeným optimálním hodnotám, anebo byl problém v tom, že koncentrace aktivní látky rychle poklesla pod doporučenou hodnotu. A právě k tomu, aby se vám něco podobného nestalo, musíte mít po ruce testery a tyto hodnoty pravidelně sledovat.
A uvidíte, že poté už všechno bude tak, jak má. Pokud si tyto zásadní faktory pohlídáte, tak už bude voda ve vaší nádrži křišťálová, zkrátka taková, jakou ji chcete mít, abyste mohli být s koupáním maximálně spokojení.
plážový míč
A čím to je, že může nečekaně dojít k výkyvům koncentrace aktivní látky obsažené ve vodě? Mnohdy k tomu stačí jen velmi teplé počasí, protože aktivní látka se přirozeně v teplé vodě chová trochu jinak než ve vodě chladnější. Anebo může jít třeba i o to, že se ve vaší vodě prudce namnožily mikroorganismy, které oxidační činidlo následně eliminovalo. Ve vaší vodě se totiž děje spousta procesů, které běžným okem ani nevnímáte.